מעולם לא האמנתי שהרגע הזה יגיע – אך הנה הוא כאן. בלב כבד אני נאלץ לפרוש. לא מהבלוג חלילה, אלא מהחיים. מהיום, אפסיק לצפות בסרטים, לצאת לבלות, ובאופן כללי, לחיות. מדוע? מפני שאני עומד לספר לכם על סרט חדש ומעניין שייצא בקרוב, שבו מככבת….פאריס הילטון. כן. היא.

אם תציצו מהחלון, תוכלו לראות את פרשי האפוקליפסה רוכבים על חזירים מכונפים.

להגנתי, אספר כי גם במאי הסרט חשש ללהק בתחילה את היורשת המחומצנת. הוא חשש, ובצדק, שהכללתה בהפקה תגרור תגובות נזעמות או אפילו באקלאש תקשורתי. בראיון איתו, הוא סיפר שכשגב' הילטון יצרה איתו קשר, הוא סירב לערוך לה מבחן בד. היא התעקשה, ולבסוף כשהגיעה לאודישן – היא היתה מושלמת לתפקיד. מושלמת, שמעתם? ובכלל, למה אנחנו עוסקים בפאריס? ישנם כמה פרטים אחרים מענינים לגבי הסרט, כמו שמו למשל…


Repo: The Genetic Opera
הוא סרט נדיר. מתי בפעם האחרונה שמעתם על סרט הוליוודי (לא שובר קופות בודאי, אבל תקציב של 45 מיליון דולר מכניס אותך לנישה מסחרית משהו) שמבוסס על אופרת רוק מודרנית, מבויים על ידי במאי שרכש את תהילתו בסרטים ששמם מתחרז עם "העשור" (רמז: מדובר על כלי עבודה של נגרים ושאר בעלי מלאכה), ומאופיין בגישה ויז'ואלית ששואבת השראה מטרנטינו המאוחר, בי-מוביז ו-Sin City?! אם התשובה היא: "לאחרונה", אתם שקרנים.

הסרט מתרחש בעתיד, אי שם במאה ה-21 (צריך לספר להוליווד שהמאה ה-21 היא כבר מזמן ה"הווה" ולא "העתיד", ישנן עוד הרבה מאות אחרות), בו מגיפה של כשל איברים פקדה את האנושות ומוטטה את הציוויליזציה. חברת GeneCo נלחמה בתופעה על ידי השתלת איברים לפי דרישה. אך כאשר המושתלים אינם עומדים בתנאי התשלום, החברה שולחת בעקבותיהם את ה-Repo Men, רוצחים אכזריים הקוצרים את האיברים מהלקוחות הכושלים. רק פסיעה מהשיטות בהן נוקטים הבנקים בישראל היום.

גיבורת הסרט היא שילו (אין קשר למשפחת פיט-ג'ולי), נערה החולה בתסמונת דם נדירה, הכלואה בביתה כל חייה על ידי אביה המגונן (שמחלטר בלילות כ-Repo Man), וניתן להניח שהיא תשחק תפקיד מפתח בהצלת האנושות. בנוסף, בני משפחת לארגו, בעלי GeneCo, רבים על השליטה בתאגיד המשפחתי (גם פאריס הילטון נוטלת חלק במאבק – בדיחה פנימית של הבמאי על חשבונה?), וישנה גם זמרת אופרה עיוורת הממלאת את תפקיד הנביאה.

אכן, העלילה נשמעת כמו סרט בורקס רע, אבל המראה החזותי של הסרט מרהיב. והביקורות המעטות שהספיקו להתפרסם על הסרט (שיצא רק להקרנה פרטית בפני קומץ מבקרי קולנוע אמריקאים) היללו אותו כיצירת מופת מודרנית, וכמוצר ייחודי לחלוטין.

הסרט, שהיה אמור לצאת לאקרנים באביב האחרון ונדחה להפצה בסתיו, בהחלט נראה כמו סיכון מסחרי לחברת Lionsgate שהפיקה אותו: אין בו כוכבים מוכרים (אלא אם אתם מחשיבים את ג'יילס מבאפי, או שרה ברייטמן – שידועה בתור "זו ששרה דואט עם הטנור העיוור", ככוכבים מוכרים), לפי ההגדרות הוא "מיוזיקל" אך הוא אינו פונה לקהלים המסורתיים של הז'אנר (מטאליסטים לא היוו חלק נכבד מהקהל של "שיקגו" למיטב זכרוני), והוא נדחה להפצה מספר פעמים – מה שתמיד מעיד על חוסר בטחון של האולפן במוצר. וכמובן, פאריס הילטון מופיעה בו. ופאריס הילטון חברים, היא רעל. קולנועי. ידוע.

ישנם כמה טריילרים לסרט ומטה מצורף הטריילר המוצלח יותר לסרט ביוטיוב, אך אני ממליץ לצפות בו באיכות גבוהה יותר באתר הרשמי של הסרט (לינק למעלה).