פוסטים בקטגוריה - וידאו קליפ

נכתב ע"י אדם ב. /// 2008 . 09 . 01

לפני כמה ימים נתקלתי בקליפ הזה – "דה טופ" של פראנסיס אנד דה לייטס.

חרף הכרות צנועה לכל היותר את עבודת הבמאי, ועל אף שלא הכרתי את הלהקה כלל, ובניגוד מוחלט וגמור לכל דפוסי הצפייה הקפדניים שקיבעתי לעצמי בחודשים האחרונים – ישבתי וצפיתי בקליפ בריכוז, מתחילתו ועד סופו, לאורך שתי דקות וארבעים שניות.

ברטרוספקטיבה, כנראה שהתגובות באנטוויל (הבלוג בו פורסם הקליפ, שווה ביקור בזכות עצמו), שהבטיחו סיום מרהיב, הן שדחפו אותי פנימה.

כל כך כיף ונדיר להתקל בקליפ פשוט, שיודע לקחת זמר סופר כריזמטי, ומבלי לכפות עליו שום אלמנט זר לא לו, מצליח למקם עליו ספוטלייט שמציג אותו באור כל כך מהפנט.

והסוף באמת עושה צמרמורת.

"דה טופ" – פראנסיס אנד דה לייטסנכתב ע"י אדם ב. /// 2008 . 06 . 29

ב-1985 יצא הקליפ לשיר "Cloudbusting" של קייט בוש.

"Cloudbusting" בויים על ידי ג'וליאן דוייל – בחור שעבד בעברו עם טרי גיליאם, וזה אחד מהקליפים הבודדים שצילם (במעורבות זהירה של גיליאם). הוא מציג את קייט בוש כילד הדומה מעט להארפו מרקס, ואת דונלד סאת'רלאנד כאביו – וויליאם רייך.

הקליפ הזה מרגש בצורה יוצאת דופן בעיני, והוא דוגמא לסימביוזה מושלמת בין מוזיקה לסרט. חביב עלי במיוחד השוט עם הכובע ב-6:30.נכתב ע"י אדם ב. /// 2008 . 06 . 25

פופאי של רוברט אלטמן יצא ב-1980. כילד מאוד מאוד אהבתי אותו, והיום אני אוהב אותו אפילו יותר. יש בו תפאורה נהדרת, קטעי סלאפ-סטיק מביכים להתכווץ, את שלי דובאל ורובין וויליאמס (בתפקיד פופאי ואוליב אויל), קטעי מחזמר, עלילה רופפת, וכל הסרט כולו הוא סוג של תאונת רכבת אלטמנית יפיפיה.

הפסקול של הסרט נכתב ע"י הארי נילסון, ובוצע ע"י השחקנים. ניסיתי לבחור רק שיר אחד אהוב במיוחד בשביל לצרף, אך כשלתי, ונאלצתי לשים ארבעה:

וגם! He's Large ,Everything is Food ו-I Yam What I Yam