פוסטים לחודש- פברואר2009

נכתב ע"י לירון ס /// 2009 . 02 . 08

ב-Under the Volcano של ג'ון יוסטון, קונסול בריטי שתוי (אלברט פיני) עושה את דרכו לשום מקום על רקע יום המתים במקסיקו. אשתו (ג'קלין ביסט) ואחיו למחצה (אנתוני אנדרוס) הם אלו שמשתרכים אחריו בסובלנות אין קץ, מקשיבים למונולוגים הדרמתיים, לניתוחי החיים וניתוחי מצבו כשיכור. הם איתו והוא עם עצמו. טקילה פורפבור.
הסיפור (על פי רומן בעל אותו שם) מתרחש רגע לפני תחילת מלחמת העולם השנייה, לקונסול האלכוהוליסט יש צלקות מהמלחמה הקודמת בה השתתף, בגלל עוולות שנעשו תחת פיקודו.
הוא חוזר ואומר שיש דברים שאי אפשר להתנצל עליהם ובכך הוא כולל לא רק את עוונותיו, אלא גם את הרומן של אחיו ואשתו שככל הנראה התרחש לפני זמן רב. לשלושתם יש מכנה משותף של אשמה, והוא חוזר ומוציא את הכל החוצה בחוסר שליטה. גם על המלחמה שעומדת להתרחש אי אפשר יהיה להתנצל והוא מציע לכנות את התקופה "עידן המתים" מפני שיום אחד
לא מספיק.
.
אלברט פיני אופטימי

אלברט פיני אופטימי

במסגרת השוטטות בחגיגות יום המתים הקונסול עולה על מתקן שעשועים שמתהפך סביב עצמו תוך סיבוב גלגל ענק. מטבעות נשפכים לו מהכיסים, משקפי השמש והכובע נופלים, הוא אוחז בקושי בבקבוק, נחבט ומתהפך, כולו אדום, צוחק בקולי קולות. מה שנראה כמו סיוט של ממש מצחיק אותו, כנראה שזה השילוב של סחרור המתקן עם הסחרחרת שהוא שרוי בה גם כך.
בהמשך, בלילה, ברגע עצוב במיוחד בסרט, כשהוא עומד מחוץ לפאב גהינומי בגשם ונשאל למעשיו, הוא עונה ששמע שהעולם מסתובב, אז הוא מחכה שהבית שלו יעבור והוא יכנס פנימה וינעל את הדלת.

 נכתב ע"י לירון ס /// 2009 . 02 . 03

לחברת סיגריות שווייצרית בשם parisienne people יש קמפיין מרשים של פרסומות שנעשו על ידי במאים ידועים.
החופש האמנותי שהמפרסמים נתנו גדול ומדובר במקבץ פרסומות ביזארי במיוחד.

בשלל שיצא לי לראות היו בין היתר (אפשר לראות בלינקים): רומן פולנסקי, ג'וזפה טורנאטורה, אנקי בילאל, רוברט אלטמן, האחים כהן, ז'אן-לוק גודאר, וים ונדרס ואמיר קוסטריצה.

החביבה עליי מכולן היא זו של דיוויד לינץ',  סרטון קצר ומהפנט שאפשר לשקוע בו ולראות בלופ:

*באתר של לינץ' אפשר לצפות בכל הפרסומות שלו. משעשעת במיוחד סדרת פרסומות לקפה בפחית של חברה יפנית, המבוססת על הסדרה טווין פיקס, ומשתתפים בה מיטב שחקניה (בכיכובו של קופר). אולי על מנת להתגבר על המבוכה שבקונספט המטופש, לינץ' דאג שזה יהיה מאוד מאוד מגוחך וחסר כל יומרה. בכל אופן, יצא חינני בעיני. לפי מה שכתוב באתר, החברה לא הייתה מרוצה וביטלה את סדרת הפרסומות שהייתה מתוכננת להמשך. לי זה דווקא עשה חשק לפחית, אבל אני גם צרכתי כל כך הרבה עוגות פירות וקפה בפעם האחרונה שצפיתי בסדרה שזה כנראה לא מייצג.